Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (8.7 + 34.1) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (10.2 + 7.5) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Česky EN Slovensky
| predvyber@predvyber.cz

Sečtěte a zaokrouhlete (49.7 + 31.6) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Tiskové zprávy » Zaměstnance nejvíc stresuje špatná organizace práce a nekvalitní šéf

Zaměstnance nejvíc stresuje špatná organizace práce a nekvalitní šéf

Sedm z deseti zaměstnanců práce stresuje - u 52 % lidí jde jen o nárazové situace, nicméně 19 % uvádí, že je práce psychicky vyčerpává trvale. Vyplývá to z online průzkumu, který mezi zaměstnanci uskutečnila personální společnost Předvýběr.CZ.

Sedmadvacet procent dotázaných uvedlo, že je práce spíše nestresuje, jen dvě procenta tvrdí, že vůbec.

Zajímavé jsou důvody, které v práci vytvářejí tlak na zaměstnance. „Pro čtyřiatřicet procent respondentů je nejstresovějším faktorem špatná organizace práce,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ. Hned druhým stresorem je osobní kvalita šéfa (25 %), na třetím místě je příliš mnoho úkolů (22 %) a s velkým odstupem čtvrtým nejsilnějším faktorem jsou vztahy mezi kolegy (6 %).

„Zbývající důvody jsou často kombinací již uvedených faktorů, nezvládání komunikace se zákazníky nebo špatná platební morálka zaměstnavatelů,“ dodává František Boudný.

Šest z deseti účastníků průzkumu tvrdí, že je během práce postihl syndrom vyhoření. „To je samozřejmě nepřesné. Vzhledem k tomu, že zrovna připravujeme říjnový seminář na toto téma, vím, že lidé tak označují nadměrnou psychickou zátěž v práci, ale skutečné vyčerpání z práce se týká zhruba pětiny zaměstnanců,“ upřesňuje šéf Předvýběru.CZ.

„Poznat, že jde skutečně o syndrom vyhoření, je složité i pro odborníky. Svědčí o tom, že podle naší ankety mezi firemními šéfy a personalisty 54 % hlásí zkušenost s vyhořelým zaměstnancem,“ říká František Boudný. Jenom osm procent firem ale má nebo plánuje zavést interní program, díky kterému zaměstnavatel dokáže rozpoznat blížící se psychické problémy kolegů.


Zpět na přehled

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru