Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (0.4 + 33.4) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (36.8 + 18.0) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (25.2 + 12.6) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Rozhovory » Od začátku byla favoritkou poroty

Od začátku byla favoritkou poroty

Historicky první Školu pohovorů vyhrála studentka České zemědělské univerzity Lenka Dosedělová. Do soutěže se přihlásila jako čtvrtá v pořadí, o dvacet tisíc soutěžila s potenciálními patnácti protihráči. Do finále se dostala jako favoritka soutěže – za všechny soutěžní úkoly dohromady dostala známku 1,7. Porotu zaujala připraveností, houževnatostí a zodpovědností.

První otázka se nabízí – už víte, jak naložíte s výhrou?
Ano, nechám si ji na cestování – přidám k úsporám a až se naskytne šance, tak ji využiju.

K cestování se ještě dostaneme. Znamená to, že jste spořivá? Nebo spíš je cestování taková vaše velká vášeň?
No, spořivá určitě jsem. Myslím, že by člověk měl mít něco „na horší časy“. Ale to se s cestováním určitě nevylučuje, ráda bych viděla další pěkná místa.

Jaký to byl pocit, když jste se dozvěděla, že jste vyhrála? Nebo jste s tím od začátku počítala?
Určitě to byl hezký pocit i tak, minimálně to byla super zkušenost, kterou ještě určitě zúročím.

Lenka jako vítězka Školy pohovorů právě přebírá šek od šéfa Předvýběru.CZ Františka Boudného.

 

To ostatně byl hlavní cíl soutěže – aby každý soutěžící zjistil, kde jsou jeho slabiny nebo co udělat pro svoji lepší prezentaci. Jak hodnotíte dosažení cíle, povedlo se to aspoň trochu?
Myslím, že víc než trochu. Do minulého týdne jsem neměla žádnou zpětnou vazbu ke svému životopisu, k mé sebeprezentaci ani k mým dalším schopnostem. Takže cíle určitě splněno bylo.

 

To je super! Bylo by fajn, až někde pracovně zakotvíte, kdybyste nám dala vědět, jestli vám tahle zpětná vazba pomohla.
Minimálně samotná úprava životopisu mi určitě pomůže s budoucím povoláním. A vědět určitě dám.

Už hledáte práci? Na pohovoru to vypadalo, že vlastně nejste ještě úplně rozhodnutá, co byste ráda dělala – mluvili jsme hodně o kariéře v bankovnictví, ve svém medailonku na facebooku ale píšete o práci v nadnárodní firmě.
Práci ještě nehledám, teď je priorita odevzdat diplomku a pak se do toho vrhnu. Máte pravdu, jak bylo zmíněno i od vašich kolegů, zatím rozhodnutá nejsem. Uvidím, jaké budou nabídky na pracovním trhu.

S fenkou Bonnie.

Neberte to nijak negativně, ale mluvila jste o vedoucí pozici „někdy za dvacet let“. To působilo zvláštně – nejenom, že každý mladý člověk přece chce být hned šéfem, ale dneska je rychlá doba digitální ekonomiky a dvacet let je prostě strašně dlouho. Opravdu jste tak skromná, nevěříte si – nebo vám třeba přišlo, že není úplně dobré prezentovat se příliš sebevědomě?
Ne, ani z jednoho výše uvedeného důvodu jsem to neřekla. Ale pracuji a pracovala jsem ve firmě, kde opravdoví top manažeři byli ve věku 40 let a výše, takže si myslím, že tato hranice (cca 20 let) je adekvátní. Pokud budeme mluvit o vyšší pozici jako takové, tak to by určitě mělo přijít dříve.

Vlastně možná trochu mluvíte i o zkušenosti z McDonald’s? Řada jejich špičkových šéfů začínala u smažení hranolek, což v jiných firmách nebývá zvykem. Práci v McD jste na začátku moc neprezentovala, ale sama jste pak viděla, že se taková zkušenost porotcům hodně líbí – co vy sama byste na té práci nejvíc vyzdvihla?
Myslím, že nejde o úroveň práce jako takové, ale spíše co mi v těch šestnácti letech nabídla. Zkušenost být zodpovědná sama za sebe, naučit se hospodařit s penězi, chodit včas do práce, umět si naplánovat čas – v návaznosti na školu. Prostě mi přijde, že se člověk tímto způsobem otrká a není třeba později už tak vyplašený.

Už jste sama zmínila, že děláte na diplomce, náš rozhovor jsme museli odložit právě kvůli ní. Jak jste daleko a co vám k ní zatím vedoucí práce řekla?
Právě teď jsem před zhodnocením výsledků a závěrem. Takže bylo důležité vědět, co si vedoucí myslí a zda se k daným závěrům můžu už odhodlat. Nicméně musím ještě práci lépe uspořádat, přeci jen už jsem na 90. stránce a pro běžného čtenáře může působit trochu nepřehledně.

Můžete připomenout téma práce?
Centrální banka a ekonomika. V podstatě je mým cílem shrnout měnovou politiky zemí ČR a SR v desetiletém vývoji.

To vám můžu dát jeden odborný dotaz. Až nedávno skončila ČNB s kurzovými intervencemi. Názory na jejich dopad se liší – jaký je ten váš?
No, banka jich využívá až v tom případě, kdy není jiné možnosti – když už jsou základní úrokové sazby na svých historických minimech. Tudíž pro budoucí vývoj našeho zahraničního obchodu jsou dle mého názoru intervence nezbytné.

Lenka Dosedělová je studentkou posledního ročníku magisterského studia Provozně ekonomické fakulty České zemědělské práce, v těchto dnech dokončuje svoji diplomovou práci. Od svých středoškolských let je zvyklá pracovat, čtyři roky působila v McDonald’s, má zkušenosti s administrativní prací ve stavebních spořitelnách i jako au pair ve Španělsku. Pochází z Prahy, narodila se 2. srpna, mezi její velké koníčky patří cestování a fenka Parson Russell terriera Bonnie.

Nechme raději odborné debaty pro jiné. Pojďme si ještě chvilku povídat o vás. Kontroloval jsem, že ani v CV o sobě nepíšete nic osobnějšího – máte nějakého superkoníčka? Kromě cestování?
Samozřejmě, moje fenka Bonnie je ten největší superkoníček. Bohužel ale vzhledem k dokončování studia už na ni nemám tolik času.

Takže ji teď venčí rodina?
Ne, to určitě ně. Ale dříve jsme jezdily na cvičáky, běhaly agility a na to teď bohužel už čas nezbýval.

To zase přijde. Co je to za rasu?
Parson russell terrier.

Je to váš první pes?
Od mala jsme v rodině měly psy, ale ona je první pes, který je jenom můj.

Tak to se u vás asi má dobře. Je mi jasné, že teď máte školu jako hlavní prioritu. Nicméně – už víte, co budete dělat o letních prázdninách? Ještě si je užijete, nebo předpokládáte, že už nastoupíte do pracovního procesu?
Raději bych si je užila, ale přeci jen u mě asi převáží potřeba něco dělat, tak se možná už po něčem podívám. Uvidíme.

Jste strašně zodpovědná. Poslední otázka – jaká je vaše vysněná cestovatelská destinace? A proč?
Nejraději bych se vydala do Jižní Ameriky, Kolumbie, Peru, až do Mexika. Chci poznat odlišné kultury, ale samozřejmě taky kvůli španělštině, která je mi teď velice oblíbená.

Existuje nějaký otázka, kterou jsem nepoložil, chcete sama něco dodat?
Sama za sebe bych ráda zmínila, že děkuji firmě Předvýběr.CZ, že takovou soutěž zorganizovala.

Baví vás rozhovory? Přečtěte si některý z našeho seriálu::


Zpět na přehled

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru