Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (3.2 + 43.1) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (24.7 + 24.0) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (21.0 + 10.6) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Blog » Některé univerzity by se přetrhly, aby studenti našli práci

Některé univerzity by se přetrhly, aby studenti našli práci

Během života jsem se už několikrát setkal s akademickou půdou. Stejně jako v životě i tam narazíte na chytré, méně chytré, sympatické, nesympatické. Na jednom místě jsem vždycky narazil na NEochotné – studijní oddělení.

Nikde to nebylo jinak – v Opavě, Praze či Ústí nad Labem – všude stejná písnička: Přečtěte si, nejsou úřední hodiny, není tady, nemáme, neotravujte.

Jako student jsem se s tím vždycky nějak popasoval a pohodový studentský život šel dál. Jako člověk v produktivním věku, řádně fungující a platící daně, se s tím popasovat nedokážu. Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale setkal jsem se spíše s negativními ohlasy.

Jako příklad z praxe a reálného života uvedu častou neochotu univerzitních pracovnic komunikovat s námi jako potenciálními zaměstnavateli pro jejich absolventy. Čas od času se na vysoké školy obracíme s žádostí o jednoduchou prezentaci pracovní pozice pro jejich studenty. Bohužel myšlenkové pochody se neubírají směrem, že absolvent získá rychle místo na trhu práce, ale ubírají se směrem, abychom my na tom náhodou nevydělali. I kdyby tomu tak bylo (není – ve skutečnosti nás živí jiná část naší služby), tak by školy měly mít především zájem, aby jejich studenti byli na trhu žádaní a dál šířili kladné reference o tom, že jejich škola se o ně umí postarat i po skončení studia!

Nedávno jsme dostali z jedné pardubické univerzity tuto reakci, která hovoří za vše: „Takovýchto požadavků dostáváme velmi mnoho a fakulta nemůže platit zaměstnance za to, že budou pomáhat pracovním agenturám v jejich podnikání... A ještě jeden můj čistě soukromý pocit: inzerce jakéhokoliv druhu a zveřejnění nabídek je běžně zpoplatněno, pokud to pro vás provedeme, pomáháme vám ve vašem podnikání. Jinde byste za inzerci platili.“

Vážená univerzito (paní ze studijního se jistě neurazí, když to pojmu více obecně), jsme rádi, že se tolik zajímáte o naše podnikání, ale naší snahou je opravdu jediné: nabídnout zajímavou práci vašim studentům. Přejeme si to my i podnikatelé, kteří nám požadavky zadávají. Mělo by vás už během studií zajímat, kam půjdou vaši studenti po vysoké škole, kde najdou uplatnění. Tam bych očekával vaši pomoc a aktivitu.

Pokud naši aktivitu nesdílíte, tak nám prosím prozraďte, kde všichni absolventi po studiích jsou, protože na trhu práce je nemůžeme najít?

Hezký den plný ochoty ;)

František Boudný


Zpět na přehled

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru