Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (6.3 + 49.2) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (40.7 + 13.5) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (1.2 + 34.1) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Blog » Korona za korunu

Korona za korunu

Pro restaurace znamenal koronavirus opravdový sešup. Ty fungující se vrátily do normálního režimu, ale podniky zaměřené na zahraniční turisty se ještě „neprobudily“.

Pro restaurace znamenal koronavirus opravdový sešup. Ty fungující se vrátily do normálního režimu, ale podniky zaměřené na zahraniční turisty se ještě „neprobudily“.

Poslední dobou jsem každodenně konfrontován otázkou, jak se mi daří „v této době“? Zvláštní. Proč všichni dávají takový akcent na spojení „tato doba“. Myslím si, že to není žádný novověk nebo pravěk. Za poslední tři měsíce se sice pár věcí změnilo, ale ne tak zásadně, aby se člověk musel chovat úplně jinak a nebo přemýšlel do hloubky jako v klášteře Šaolin. Pořád si mám kde koupit svačinu, můžu jet autem, můžu sportovat, můžu pracovat.

Ano, uznávám, že některé obory opravdu zažily sešup ‒ cestovní ruch, letectví, hotelnictví, gastro. V tuto chvíli je to ale o tom probudit se včas a zareagovat na situaci, která nastala. Jedna reklamka má k tomu hezkou reklamu „nezaspěte!“. Úplně souhlasím! Nejhorší je teď na něco čekat. Čekat na co? Že nám někdo pomůže? Že to někdo udělá za nás? Stát? Ne. Je pouze na nás, jak se s tím popereme, ale hlavně musíme něco dělat a ne jen lamentovat.

Největší zkušenost (negativní) mám v poslední době s cestovním ruchem v ČR. Měl jsem možnost sám otestovat a vyzkoušet, jak fungují restaurace. Ta blízko nás se vrátila úplně do normálního režimu. Udržela zaměstnance a dnes mají plno. Restaurace zaměřené na turisty? Český Krumlov minulý týden ‒ prázdná restaurace, demotivovaný personál a když jsme si sedli na oběd ve skupině dvaceti lidí, tak úroveň 90. léta minulého století. Špatné, špatné, špatné. Totálně nepřipraveni, totálně nepřepnutí na českého turistu. Takhle ne!

Určitě se vždy těžko vystupuje z pohodlí a blahobytu, ale teď je přesně ten čas, kdy si musíme vzpomenout, jak jsme se ke všemu dobrému propracovali a na tom začít opět pracovat. Jen tak máme šanci dostat se brzy zpět. Fungovat a žít zase v normálu. Tak vzhůru do práce!

František Boudný


Zpět na přehled

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru