předvýběr.cz

Právník pro městský úřad

Zveřejněno 31.01.2020

Pro našeho klienta, městský úřad části Prahy 11, hledáme vhodného kandidáta na pozici: Právník pro městský úřad.

Náplň práce

  • zastupování MČ Praha 11 v jednáních před všemi institucemi, státními orgány, právnickými i fyzickými osobami
  • posuzování všech právních aspektů vztahů, ve kterých je účastníkem MČ Praha 11
  • vymáhání pohledávek vzniklých nezaplacením pokut, místních poplatků a příp. místních daní (daňových nedoplatků), správních poplatků, nákladů řízení atd.
  • vymáhání pohledávek vzniklých po 01. 01. 2000 z výkonu činností v samostatné působnosti MČ Praha 11 procesním postupem podle občanského soudního řádu
  • poskytování metodické pomoci všem odborům ÚMČ Praha 11 a zpracovávání pokynů, kterými se v oblasti vymáhání pohledávek budou řídit právnické a fyzické osoby, s kterými jsou uzavřeny mandátní, obstaravatelské, zprostředkovatelské a jiné smlouvy
  • zajištění dle pokynu vedoucího Odboru výstavby po právní stránce plnění úkolů Odboru výstavby při výkonu státní správy na úseku územního plánování a stavebního řádu, úzká spolupráce se zaměstnanci zařazenými do odboru výstavby
  • úkony správního orgánu v řízení o přestupcích fyzických a právnických osob dle § 116 a násl. zákona č. 254/2001 Sb., vodní zákon, ve znění pozdějších předpisů a v řízení o přestupcích fyzických a právnických osob dle § 32 a násl. zákona 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, ve znění pozdějších předpisů

Požadujeme

  • VŠ vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, obor právo
  • znalost stavebního zákona, vodního zákona, zákona o pozemních komunikacích, správního řádu a dalších souvisejících předpisů - výhodou
  • zkouška zvláštní odborné způsobilosti pro správní činnost při územním rozhodování a při rozhodování na úseku stavebního řádu nebo zkouška odborné způsobilosti úředních osob oprávněných k provádění úkonů správního orgánu v řízení o přestupcích - výhodou
  • dobrá aktivní znalost práce na PC (MS Office, ASPI, apod.)
  • orientace ve státní správě - výhodou
  • vítána praxe na stavebním úřadu nebo v jiné pracovní pozici ve státní správě

Nabízíme

  • platové zařazení dle 10. platové třídy
  • osobní příplatek
  • odměny
  • 5 týdnů dovolené
  • příspěvek na stravování
  • příspěvek na ošatné
  • příspěvek na doplňkové penzijní spoření
  • příspěvek na rehabilitaci a rekondici
  • 5 dnů zdravotního volna
  • další zaměstnanecké výhody poskytované z prostředků Fondu zaměstnavatele
  • místo výkonu práce: Praha 11 - Chodov nebo Praha 11 - Háje