předvýběr.cz

Linux Specialista

Published 08.04.2024

Pro našeho klienta, společnost plnou IT zapálených odborníků, která dodává inovační řešení zákazníkům a pomáhá jim nápady uvádět do praktického života, hledáme vhodné kandidáty na pozici Linux Specialista.

Hledáme zkušené kolegy s perfektní znalostí češtiny a angličtiny. Linuxový specialista je klíčovým členem týmu v IT odvětví, neboť zajišťuje bezproblémový chod a zabezpečení široce používaných Linuxových systémů, které jsou základem mnoha serverů, databází a aplikací kritických pro podnikání.
Linuxový specialista hraje zásadní roli v oblasti virtualizace, jelikož poskytuje expertní znalosti a technickou podporu pro implementaci, správu a optimalizaci virtualizovaných prostředí, které jsou založeny na Linuxu, což umožňuje efektivnější využívání hardwarových zdrojů a zlepšuje flexibilitu a škálovatelnost IT infrastruktury. Vážíme si samostatnosti a firemní kulturou podporujeme lidi v sebe-rozhodování. Minimalizujeme pravidla a respektujeme individualitu a silné stránky každého člena týmu.

Náplň práce:

  • Instalace a konfigurace: Nastavení nových Linuxových systémů a serverů, včetně instalace operačního systému, softwaru a konfigurace síťových nastavení
  • Údržba a aktualizace: Pravidelná údržba systémů, včetně aplikace bezpečnostních záplat, aktualizací a oprav chyb
  • Zálohování a obnova: Implementace strategií zálohování a obnovy dat pro zajištění integrity a dostupnosti dat
  • Zabezpečení: Zajištění bezpečnosti systému pomocí firewallů, antivirových programů a sledování síťového provozu pro prevenci a detekci neoprávněného přístupu
  • Síťová administrace: Správa síťových služeb jako jsou DHCP, DNS, VPN, a další
  • Řešení problémů: Diagnostika a řešení problémů souvisejících s hardwarem, softwarem a síťovými problémy
  • Řešení incidentů a odstraňování chyb: Rychlé reagování na problémy, odstraňování chyb a zlepšování systémů
  • Virtualizace: Docker, Kubernetes, KVM, (Xen, LXC) – výhodou
  • Cloud computing: Práce s cloudovými platformami, jako jsou AWS, Azure nebo Oracle Cloud, pro provoz infrastruktury a aplikací
  • Dokumentace: Vytváření a udržování dokumentace týkající se konfigurace, procesů a postupů
  • Školení a rozvoj: Udržování aktuálních znalostí v oblasti a poskytování školení týmu a kolegům

Požadované dovednosti:

  • Znalost Linuxových distribucí: Zkušenosti s různými distribucemi jako jsou CentOS, Ubuntu, Red Hat, Oracle Enterprise Linux, Fedora, Debian, Alma Linux, Rocky Linux atd.
  • Skriptování a programování: Schopnost psát a ladit skripty v jazycích jako je Bash, Python
  • Síťové technologie: Porozumění síťovým protokolům a službám.
  • Znalost cloudových technologií: Praxe s cloudovými platformami jako Oracle, AWS, Azure nebo Google Cloud může být plus
  • Bezpečnostní praxe: Znalost nejlepších bezpečnostních praxí a protokolů
  • Řešení problémů: Schopnost efektivně diagnostikovat a řešit problémy
  • Komunikační dovednosti: Důležité pro práci v týmu a komunikaci s jinými odděleními
  • Organizační dovednosti: Schopnost spravovat několik úkolů a projektů současně
  • znalost databázových serveru jako PSQL, SQL a MySQL
  • Virtualizace: Docker, Kubernetes nebo KVM, (Xen, LXC) – výhodou
  • Znalost distribuci jako např. CentOS, Alma, Rocky, ubuntu, RedHat, Debian, Oracle Linux apod.
  • Znalost cloudových technologií: Praxe s cloudovými platformami jako např. Oracle, AWS, Azure nebo Google Cloud

Nabízíme:

  • Přístup k předním, špičkovým cloudovým technologiím včetně možnosti certifikace
  • Flexibilní pracovní doba s možností Home Office
  • Samozřejmostí jsou stravenky v hodnotě 160 Kč, multisport karta, kurzy angličtiny a němčiny, kvalitní značkový HW, 5 týdnů dovolené, firemní akce 4x do roka, mladý kolektiv …
  • Místo výkonu práce je Praha 10 - Vršovice

Position Info

Workplace location:
Praha
Type of employment:
Práce na plný úvazek
Benefits:
Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce
Salary range:
45 000 - 70 000 Kč/měsíc
Required Education:
Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Are you interested in an offer?

Send us your CV
By clicking on the button you will be redirected to the teamio.cz form, which is our partner in the field of secure storage of your personal data and your CVs.

If you are interested in this offer, you can also send us your structured CV by email to predvyber@predvyber.cz. We will contact you shortly.

The company PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o. reserves the right not to contact candidates who do not meet the above requirements.

The advantage of working with us is speed. You only have a telephone interview with our consultants.

How the company PŘEDVÝBĚR.CZ sro, Na Kozačce 1289/7, Vinohrady (Prague 2), 120 00 (hereinafter 'Administrator') processes your personal data in order to fulfill the future contract, you can read in Privacy Policy..