05.01.2023

Ve zpětné vazbě zájemcům o práci jsou firmy nejlepší před novým rokem

Zprávu, jak si vedli u pracovního pohovoru, dostalo v prosinci téměř 65 % uchazečů. Byl to vůbec nejlepší výsledek za celý rok. Vyplývá to z monitoringu chování zaměstnavatelů, které už tři roky sleduje personální agentura Předvýběr.CZ.„Prosince jsou nejlepšími měsíci za všechny tři sledované roky. Je to logické, na konci roku chtějí všichni co nejvíce pracovních věcí ukončit ‒ a platí to i o zpětné vazbě kandidátům,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ.

V průměru za celý loňský rok se informace od potenciálního zaměstnavatele dočkalo jen necelých 53 % lidí hledajících práci.

Předloňský prosinec byl absolutně nejrekordnější, kdy zpětnou vazbu dostalo 74 % zájemců o práci. „Končilo kovidové období a firmy ještě neměly tušení o blížící se válce a s ní spojené ekonomické krizi. Hodně nabíraly a proto jim záleželo i na dobrém jménu společnosti,“ vysvětluje šéf personálky.

Přitom i v roce 2021 v průměru dostal zprávu o výsledku pohovoru jen každý druhý uchazeč (53 %). V roce 2020 byl průměr 47 %, přičemž v prosinci zaznamenala personální agentura rekordní hodnotu indexu zpětné vazby 53 %.