09.11.2022

Je dobré mít profil na LinkedInu?

Ještě před pár lety bychom vám odpověděli, že je to na vás. Dneska se skoro dá říct, že je to povinnost. Aspoň pokud vám záleží na vlastní kariéře. Ale nebojte se, být na LinkedInu vám přináší spoustu výhod.



Zaměstnavatelé se naučili vnímat linkedinový profil jako jednu z prvních informací, kterou si o vás zjistí. Už proto stojí za to na této síti být.

Předveďte druhým, proč stojí za to vás poznat

A když už na ní jste, napište o sobě všechno, co je dobré o vás vědět ‒ nejenom, kde jste pracovali a jaké máte vzdělání, ale i zajímavé stáže, odborné kurzy nebo dobrovolné aktivity. Počítá se všechno. Částečným vodítkem může být návod, jak napsat CV.

LinkedIn už dávno není jenom „online cévéčko“. Ukažte, kdo jste, budujte svoji osobní značku! Neváhejte poprosit svoje bývalé kolegy a šéfy o hodnocení ‒ jak zvládáte svoji práci i jací jste kolegové.

Přispívejte na zeď, takzvaný newsfeed: patří sem vaše postřehy k událostem v oboru, představení všeho zajímavého, na čem právě pracujete a od věci ani není, když se pochlubíte nějakým sportovním úspěchem nebo tím, jak pomáháte jiným. Nezapomeňte ani reagovat na příspěvky ostatních.

Profil na síti může přinést lepší práci i dobrý obchod

Výhodou LinkedInu je, že jeho základní funkce jsou zadarmo a přitom jste hodně vidět. Google vás často zobrazí hned na první stránce vyhledávání, pokud se nejmenujete Jan Novák. Schválně, zkuste si najít svého kamaráda!

Ještě důležitější ale je, že jste vidět v rámci sítě samotné ‒ jako profesionál i jako inspirativní člověk. Sociální síť vám přitom neustále bude nabízet nové kontakty z vašeho oboru, a ty se můžou vždycky hodit. Třeba, až budete hledat práci, ale také v situaci, kdy budete potřebovat „dostat se“ do nějaké firmy. Běžně se na LinkedInu domlouvají nejrůznější obchodní partnerství.

A kdy je ten správný čas založit si osobní profil? Klidně už jako student, vždyť i vzdělávání je příprava na profesní život. Můžete se tím odlišit od spolužáků.