předvýběr.cz

Účetní pro projekty delegované spolupráce

Zverejnené 26.06.2023

Pro našeho klienta, českou vládní agenturu, která se zabývá oblastí zahraniční rozvojové spolupráce, hledáme vhodného kandidáta na pozici Účetní pro projekty delegované spolupráce.

Pracovní náplň:

  • Podílení se na sestavování ročních rozpočtů zejména pro oblast delegované spolupráce v rámci projektů zahraniční rozvojové spolupráce spolufinancovaných z prostředků EU v partnerských zemích a přehledu o jejich čerpání
  • Podílení se na vedení finančního účetnictví zejména v oblasti účtování poskytnutých dotací/transferů v rámci delegované spolupráce, souvisejících nákladů a odhadované výše poskytnutého transferu/dotace při dodržení zobrazení věcné a časové souvislosti nákladů a zobrazení konečné výše poskytnutého transferu/dotace v rámci vypořádání po ukončení projektu, výnosů v případě vypořádání transferu/dotace realizovaného formou zálohy spolu se zúčtováním poskytnutých záloh a dalších souvisejících operacích v souladu se zákonem o účetnictví a prováděcími právními předpisy pro tzv. vybrané účetní jednotky, kterými jsou organizační složky státu
  • Plnění funkce správce rozpočtu / hlavní účetní v souladu se zákonem č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole pro oblast zobrazení výdajů a příjmů souvisejících s financováním/spolufinancováním projektů/dotací v rámci delegované spolupráce
  • Vykonávání veřejnosprávní kontroly u příjemců dotací, a to v režimu zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, zákona č. 218/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech a dále provádí posouzení uznatelnosti a způsobilosti výdajů v souladu s podmínkami Rozhodnutí o poskytnutí dotace
  • Zpracovávání přehledu o finančních tocích a podkladů pro Výkaz pro hodnocení plnění příjmů a výdajů,
  • Reporting v souladu s požadavky platné legislativy upravující oblast vykazování dotací/transferů spolufinancovaných z rozpočtu EU směrem k EU a dále dle požadavků/zadání vedení

Pozice vyžaduje:

  • Státní občanství České republiky a trestní bezúhonnost
  • Ukončené minimálně vysokoškolské vzdělání prvního stupně ekonomického zaměření, ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně výhodou
  • Znalost právních předpisů upravujících účetnictví pro tzv. vybrané účetní jednotky
  • Profesní zkušenost se zobrazením skutečností v účetnictví a výkazech organizačních složek státu výhodou
  • Znalost anglického jazyka
  • Znalost práce s IT (MS Office)
  • Pečlivost, spolehlivost, důslednost a strukturované, logické uvažování

Nabízíme:

  • Pracovní poměr v rozsahu plného úvazku, případně částečného úvazku (0,8)
  • Platové rozmezí 36 – 40 000 Kč (dle praxe)
  • Neformální atmosféru v zázemí státní organizace, kancelář v historickém centru Prahy
  • Zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna, stravenkový paušál, ICT technika, podpora osobního rozvoje dle individuálního výběru, HO dle dohody)
  • Místo výkonu práce: Praha 1 - Malá Strana

Informácie o pozícii

Miesto pracoviska:
Praha
Typ pracovného pomeru:
Práce na plný úvazek
Benefity:
Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova
Požadované vzdelanie:
Vysokoškolské / univerzitní

Zaujala vás ponuka?

Zašlite nám svoj životopis
Kliknutím na tlačidlo budete presmerovaní na formulár teamio.cz – platformu spoločnosti LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, ktorý je našim partnerom v oblasti zabezpečeného ukladania Vašich osobných údajov a Vašich životopisov a spracováva pre nás údaje v pozícii spracovateľa osobných údajov.

Ak vás táto ponuka zaujala, môžete nám tiež zaslať váš štruktúrovaný životopis emailom na predvyber@predvyber.cz. Budeme Vás v najbližšom čase kontaktovať.

Spoločnosť PREDVÝBER.SK s.r.o. si vyhradzuje právo nekontaktovať kandidátov, ktorí nebudú spĺňať vyššie uvedené požiadavky.

Výhodou spolupráce s nami je rýchlosť. S našimi konzultantmi absolvujete iba telefonický pohovor.

Ako spoločnosť PREDVÝBER.SK sro, Na Kozačce 1289/7, Vinohrady (Praha 2), 120 00 (ďalej len „Správca“) spracováva Vaše osobné údaje za účelom plnenia budúcej zmluvy si môžete prečítať v Zásadách spracovania osobných údajov..