Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (38.8 + 16.5) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (0.1 + 19.2) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (22.6 + 17.4) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Rozhovory

Rozhovory

Ideální kolega? Lidsky kvalitní člověk

20. 2. 2018

Miroslav Černáč je chemik a obchodník současně. Jeho život trochu připomíná příběhy hrdinů Vladimíra Párala, který patří mezi jeho oblíbené spisovatele - jako provozní chemik získal vysokoškolský diplom až během zaměstnání. Firma, kterou řídí, prodává po celé Evropě speciální plasty, kompozitní materiály a aditiva. S jeho produkty se většina z nás přímo nesetkáme, ale s výrobky jeho zákazníků už ano - ať už jde o kosmetický průmysl, výrobu aut, stavebnictví nebo zdravotnictví. Jak funguje tak specifická firma? A jací jsou chemici?

Více

Je šťastný. Má rodinu, práci a florbal

13. 12. 2017

V říjnu oslavil Milan Peterka třiadvacáté narozeniny. V Předvýběru.CZ pracuje jako obchodní konzultant a pro předvánoční rozhovor jsme si ho vybrali úmyslně. Nadchne vás totiž, že navzdory nízkému věku z něho čiší velká dávka profesionálního sebevědomí. A právem. Milan kromě práce studuje a patří ke špičkám českého florbalu - je trenérem brankářů týmu Technology Florbal Mladá Boleslav, trénuje i brankáře národní reprezentace a v minulosti stejnou pozici zastával i v týmu slovenských juniorek. Ví, co chce, daří se mu to - a proto je šťastný.

Více

Lidé o sobě dneska v životopisech říkají pravdu

24. 10. 2017

František Novák začal podnikat před dvanácti lety. Tehdy mu bylo 54 let. Velkou firmu, ve které pracoval vlastně celý život, převzali lidé, se kterými nechtěl pracovat dál. A tak se stal „na stará kolena“ podnikatelem. „Je to strašně jednoduché, když ti nic jiného nezbývá,“ cituje na úvod rozhovoru slova kolegy, jak se cítil, když se ze zaměstnance změnil v byznysmena. I když celý život pracuje v IT, není to nekomunikativní ajťák, jak je známe ze seriálů, ale člověk s velmi lidských přístupem k ostatním.

Více

Ideální personalista by měl především znát sám sebe

19. 9. 2017

Poznej sám sebe je osvědčená pravda. Když to ale říká Andrea Nichtová, berte to zvlášť vážně, říká to nejen proto, že má za sebou práci v personálce, ale také jako vystudovaná psycholožka. Ráda peče dorty, má ráda černou a modrou barvu a nevěří horoskopům. To poslední jsem zjistil hned na začátku rozhovoru - a tak jsme si raději povídali o psychologii, o personalistice, o lidech a o dortech...

Více

Lidé jsou na sociálních sítích dobrovolně, proto fungují

25. 7. 2017

Dana Kultová vystudovala politologii a komerční komunikaci, pracovala v personálce a dneska je specialistkou na sociální sítě v agentuře nydrle. „Politologie mi dala pro marketing dobré základy jako je psaní odborných textů, komunikace a celkově pohled na svět, ale nebylo to něco, co bych chtěla dělat,“ vysvětluje. V rozhovoru se mimo jiného dozvíte, že marketingová komunikace a HR k sobě mají hodně blízko a také proč je pro firmy dobré využívat sociální média.

Více

Obchod je férový: co dáš, to dostaneš

23. 5. 2017

O práci obchodníka mluví jako o adrenalinovém sportu. Když s ním mluvíte, nutně vás napadne parafráze známé filmové hlášky: narodil se jako obchodník a je obchodníkem každým coulem. Každopádně přes svůj poměrně mladý věk už prošel mnoha obchodními pozicemi, obchod podle něho férově vrací každému to, co do něj vložil a za nejlepší školu považuje praxi. V budoucnu by rád pomáhal profesnímu rozvoji mladších kolegů. Na vizitce má: Jiří Šturch, obchodní konzultant, Předvýběr.CZ.

Více

Jako personalistka ráda dělá lidem radost

3. 5. 2017

Jako dítě si hrála na prodavačku, pracovala jako prodavačka a tak trochu jí to zůstalo… Marta Hrubá pracuje v obchodním řetězci Lidl, který v současnosti září mezi českými retailovými firmami jako podnik, kterému na zaměstnancích záleží. Když dočtete rozhovor až do konce, zjistíte, že Marta to vnímá úplně stejně. Mezi její velké koníčky patří čtení, cestování a poznávání nových kultur, výpravami za hranice všedních dnů jsme tedy začali.

Více

V generaci mileniálů je znalost ruštiny velká výhoda

21. 3. 2017

Odpověděla na inzerát, přišla na pohovor a dostala nabídku… Zdánlivě jednoduše začala kariéra Leontiny Krchňákové v Rádiu Svobodná Evropa. Pomohlo jí samozřejmě i to, že se právě s personalistikou setkala v Předvýběru.CZ, kam nastoupila proto, aby po škole nebyla na trhu práce jen „servírka“, a také chytrá volba cizího jazyka na gymnáziu i to, že ruštině zůstala věrná i během studia dvou vysokých škol najednou.

Více

Na začátku kariéry byl nudný profesor

7. 3. 2017

V Předvýběru.CZ jsme se rozhodli, že vám budeme pravidelně představovat zajímavé lidi, kteří bývali našimi kolegy. Sami uvidíte, že u nás pracovala už spousta zajímavých a šikovných osobností. Seriál otevíráme rozhovorem s Ivanou Malou. Výběr na ni padl spíš náhodou, ale určitě to nebyla špatná volba. „Personalista se vždycky ptá kandidátů a pak sám o sobě nedokáže něco říct,“ smála se hned na úvod rozhovoru. A pak už profesionálně odpovídala na nastražené dotazy.

Více

Vrátil se nám Martin, který umí skvělé vafle!

4. 11. 2016

Do pracovního kolektivu v personální společnosti PŘEDVÝBĚR.CZ se zařadil po více než roční pauze kolega Martin Herbrych. Proto jsem mu položila pár otázek, aby se mohl podělit o své zkušenosti a dojmy ze zahraničí, kde byl zaměstnaný jeden rok.

Více

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru