Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (31.0 + 29.5) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (37.6 + 17.1) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (37.1 + 2.1) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Rozhovory

Rozhovory

Brno je pohodové město, říká opravdový Čechoslovák

18. 9. 2018

Prahu má rád, ale je na něho až moc velká, zatímco brněnský Svoboďák je prý pohodové náměstí. Pracovně pendluje mezi domovem na Slovensku a pobočkou v Čechách, ehm... tedy vlastně v moravské metropoli. Po rodičích je Čech, ale narozený na Slovensku. Oběma jazyky mluví perfektně, se svojí ženou Slovenkou mají „československé“ děti. Sami poznáte, že srdcem je opravdový Čechoslovák.

Více

Neptá se druhých, kde se vidí za deset let

24. 7. 2018

Tu otázku určitě znáte, pokud jste někdy byli aspoň na jednom přijímacím pohovoru. Alena Nejezchlebová ji jako personální šéfka velkoobchodu Richter + Frenzel uchazečům o práci nedává. „Nikdy nevíme, kde se vidíme zítra,“ říká trochu s nadsázkou, ale i s profesionálním pochopením, že když se s lidmi pracuje, dokážete je dostat i tam, kde by se sami třeba neviděli.

Více

Mužští kolegové oceňují ženu v týmu

21. 5. 2018

Když jsme si povídali, zrovna nad Prahou visela největší vzducholoď světa Zeppelin. Ve stejnojmenné firmě Štěpánka Zdvořáková pracuje jako personální šéfka. Společnost je výhradním prodejcem stavebních strojů a zařízení Cat a strojů amerického výrobce Caterpillar. Většina jejích kolegů jsou tedy muži, přesto si s nimi ví rady. Částečně i díky tomu, co jí dalo pedagogické vzdělání.

Více

Od začátku byla favoritkou poroty

22. 3. 2018

Historicky první Školu pohovorů vyhrála studentka České zemědělské univerzity Lenka Dosedělová. Do soutěže se přihlásila jako čtvrtá v pořadí, o dvacet tisíc soutěžila s potenciálními patnácti protihráči. Do finále se dostala jako favoritka soutěže – za všechny soutěžní úkoly dohromady dostala známku 1,7. Porotu zaujala připraveností, houževnatostí a zodpovědností.

Více

Ideální kolega? Lidsky kvalitní člověk

20. 2. 2018

Miroslav Černáč je chemik a obchodník současně. Jeho život trochu připomíná příběhy hrdinů Vladimíra Párala, který patří mezi jeho oblíbené spisovatele - jako provozní chemik získal vysokoškolský diplom až během zaměstnání. Firma, kterou řídí, prodává po celé Evropě speciální plasty, kompozitní materiály a aditiva. S jeho produkty se většina z nás přímo nesetkáme, ale s výrobky jeho zákazníků už ano - ať už jde o kosmetický průmysl, výrobu aut, stavebnictví nebo zdravotnictví. Jak funguje tak specifická firma? A jací jsou chemici?

Více

Je šťastný. Má rodinu, práci a florbal

13. 12. 2017

V říjnu oslavil Milan Peterka třiadvacáté narozeniny. V Předvýběru.CZ pracuje jako obchodní konzultant a pro předvánoční rozhovor jsme si ho vybrali úmyslně. Nadchne vás totiž, že navzdory nízkému věku z něho čiší velká dávka profesionálního sebevědomí. A právem. Milan kromě práce studuje a patří ke špičkám českého florbalu - je trenérem brankářů týmu Technology Florbal Mladá Boleslav, trénuje i brankáře národní reprezentace a v minulosti stejnou pozici zastával i v týmu slovenských juniorek. Ví, co chce, daří se mu to - a proto je šťastný.

Více

Lidé o sobě dneska v životopisech říkají pravdu

24. 10. 2017

František Novák začal podnikat před dvanácti lety. Tehdy mu bylo 54 let. Velkou firmu, ve které pracoval vlastně celý život, převzali lidé, se kterými nechtěl pracovat dál. A tak se stal „na stará kolena“ podnikatelem. „Je to strašně jednoduché, když ti nic jiného nezbývá,“ cituje na úvod rozhovoru slova kolegy, jak se cítil, když se ze zaměstnance změnil v byznysmena. I když celý život pracuje v IT, není to nekomunikativní ajťák, jak je známe ze seriálů, ale člověk s velmi lidských přístupem k ostatním.

Více

Ideální personalista by měl především znát sám sebe

19. 9. 2017

Poznej sám sebe je osvědčená pravda. Když to ale říká Andrea Nichtová, berte to zvlášť vážně, říká to nejen proto, že má za sebou práci v personálce, ale také jako vystudovaná psycholožka. Ráda peče dorty, má ráda černou a modrou barvu a nevěří horoskopům. To poslední jsem zjistil hned na začátku rozhovoru - a tak jsme si raději povídali o psychologii, o personalistice, o lidech a o dortech...

Více

Lidé jsou na sociálních sítích dobrovolně, proto fungují

25. 7. 2017

Dana Kultová vystudovala politologii a komerční komunikaci, pracovala v personálce a dneska je specialistkou na sociální sítě v agentuře nydrle. „Politologie mi dala pro marketing dobré základy jako je psaní odborných textů, komunikace a celkově pohled na svět, ale nebylo to něco, co bych chtěla dělat,“ vysvětluje. V rozhovoru se mimo jiného dozvíte, že marketingová komunikace a HR k sobě mají hodně blízko a také proč je pro firmy dobré využívat sociální média.

Více

Obchod je férový: co dáš, to dostaneš

23. 5. 2017

O práci obchodníka mluví jako o adrenalinovém sportu. Když s ním mluvíte, nutně vás napadne parafráze známé filmové hlášky: narodil se jako obchodník a je obchodníkem každým coulem. Každopádně přes svůj poměrně mladý věk už prošel mnoha obchodními pozicemi, obchod podle něho férově vrací každému to, co do něj vložil a za nejlepší školu považuje praxi. V budoucnu by rád pomáhal profesnímu rozvoji mladších kolegů. Na vizitce má: Jiří Šturch, obchodní konzultant, Předvýběr.CZ.

Více

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru