Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (38.3 + 44.1) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

Zavoláme Vám

Sečtěte a zaokrouhlete (0.2 + 15.2) *

Pošlete nám své číslo a my Vám zavoláme zpět.

+420 246 086 014

Sečtěte a zaokrouhlete (2.2 + 1.9) *

Nacházíte se zde: Úvod » Novinky » Blog » Nevadí vám, že vám do toho kouření jím?

Nevadí vám, že vám do toho kouření jím?

Dnes jsem si přečetl protikuřácký zákon, abych se ujistil, že nemůžu během oběda nebo večeře mařit kuřákům jejich lásku k tabáku. Naivně jsem si myslel, že když jím, tak mi nikdo podle nového zákona nesmí do jídla kouřit.

Mýlil jsem se. Naopak. Nejlepší je cigareta před tím než si objednáte jídlo a ještě lépe chutná po jídle. Ano, píšu o kouření v restauračních zahrádkách. Tam nikdo kuřáky omezovat nesmí - a to ani tehdy, když jste tam například s dětmi.

Podle zákona je totiž možné kouřit v prostoru, který je k tomu vyhrazený – a to jsou právě zahrádky. Vlastník prostoru je povinen „zajistit, aby tento prostor byl prostorově uzavřenou částí stavby, vymezenou podlahou, stropem nebo konstrukcí krovu a pevnými stěnami s uzavíratelnými stavebními výplněmi, jako jsou okna a dveře, která neslouží jako průchod do vnitřních prostor, kde je kouření tímto zákonem zakázáno, a kterou lze v přítomnosti osob, které kouří, vhodnými a dostatečnými prostředky větrat do prostor mimo stavbu a ve které lze zajistit v přítomnosti těchto osob uzavření stavebních výplní tak, aby nedocházelo k pronikání kouře do vnitřních prostor, kde je kouření tímto zákonem zakázáno“.

Vykládám si tedy zákon tak, že když budu sedět na zahrádce, která je pevně spojená s budovou, tak můžu začít horlivě nadávat a dožadovat se dodržování zákona? Asi ano. To bude mela.

Nebude přeci jen lepší, když si kuřáci řeknou: „Jéé, teď se tady obědvá, tak si dám cigaretku až po cestě z oběda“ ? Měli bychom být navzájem ohleduplní. Naše děti taky všem do jídla křičí, většinou je nikdo neomezuje, ale když už to přehánějí, umím je i okřiknout.

Kdo může okřiknout kuřáky? Předělá někdo zákon? Máte někdo řešení?

Jdu na oběd. Dobrou chuť!

František Boudný


Zpět na přehled

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.
Na Kozačce 1289/7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady.
IČ 28254104, DIČ CZ28254104
OR v Praze, sp. zn. C 125597

Pracovní doba:
Po – Čt 9.00 – 17.00 hod. a Pá 9.00 – 15.00 hod.

Kontaktní údaje
predvyber@predvyber.cz

Mapa

Nahoru