předvýběr.cz

Samostatná účetní s angličtinou

Zveřejněno 19.01.2022

Pro našeho klienta, pobočku nadnárodní korporace a jednoho z předních světových výrobců kovoobráběcích nástrojů, hledáme vhodného kandidáta na pozici Samostatná účetní s angličtinou.

Náplň práce

  • účtování přijatých a vydaných faktur, pokladních dokladů, dobropisů, zápočtů, dohadných a opravných položek, časové rozlišení nákladů a výnosů
  • účtování přijatých plateb, zadávání platebních příkazů do banky, komunikace s bankou
  • vedení pokladny
  • cestovní příkazy a s tím související zálohy, vyúčtování pracovních cest zaměstnanců
  • příprava podkladů pro zpracování mezd – docházky zaměstnanců, měsíční vyúčtování stravného, stravenkový paušál
  • závěrkové operace
  • inventarizace
  • komunikace se zahraničním vedením a finančním oddělením, komunikace s ostatními účetními odděleními v rámci korporace
  • práce v informačním systému GAL, GAL-FIN
  • sledování a správa pohledávek, závazků a plateb
  • komunikace s advokátní kanceláří – spolupráce při vymáhání pohledávek
  • účast a zodpovědnost za pravidelný čtvrtletní účetní audit
  • pravidelný měsíční reporting mateřské společnosti
  • spolupráce s externí mzdovou účetní a daňovými poradci
  • zakládání a archivace účetních dokladů

Požadujeme

  • min. SŠ vzdělání ekonomického směru s maturitou
  • praxe 1 – 2 roky na pozici účetní
  • angličtina na komunikativní úrovni (komunikace s mateřskou firmou)
  • znalost českých účetních standardů, slovenských účetních standardů výhodou
  • znalost práce s MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, loajalita, ochota učit se
  • ŘP sk. B výhodou

Nabízíme

  • práce na HPP na dobu určitou do 31. 10. 2025
  • plný úvazek
  • malý příjemný kolektiv o 13 lidech
  • finanční ohodnocení 41 000 Kč + roční bonus (záleží na zkušenostech)
  • benefity: mobil, PC, stravenkový paušál, 25 dní dovolené, sick days, občasný home office dle domluvy aj.
  • možnost nástupu: od 1. 4. 2022
  • místo výkonu práce: Brno - Slatina