předvýběr.cz

Právník do odd. soudních sporů

Zveřejněno 18.06.2021

Pro našeho klienta, státní organizaci, hledáme vhodného kandidáta na pozici Právník do odd. soudních sporů.

Náplň práce

  • Zastupování organizace před soudy a správními orgány
  • Komunikace a korespondence se správními orgány a soudy, příprava žalobních návrhů opravných prostředků a vyjádření k odporům, příprava podání v exekučním a insolvenčním řízení, vyhledávání relevantní judikatury, zejména v oblasti občanského, obchodního a správního práva apod.
  • Smluvní agenda v oblasti stavebního práva se zaměřením na Smlouvu o dílo, znalost smluvních podmínek FIDIC výhodou
  • Účast na interních jednáních a právní podpora organizace
  • Příprava a vypracování právních stanovisek a analýz
  • Spolupráce s externími advokátními kancelářemi
  • Další související činnosti v rámci Oddělení soudních sporů

Požadujeme

  • Ukončené VŠ vzdělání v magisterském studijním programu v oboru Právo a právní věda
  • Min. 3 roky právní praxe v oblasti civilního práva výhodou; znalost stavebního nebo správního práva výhodou
  • Advokátní a exekutorské zkoušky výhodou
  • Znalost procesních předpisů
  • Znalost práce s ASPI
  • Uživatelská znalost MS Office
  • Řidičský průkaz sk. B
  • Trestní bezúhonnost
  • Velmi dobré komunikační a vyjadřovací schopnosti
  • Vynikající slovní a písemný projev v českém jazyce
  • Samostatnost a zároveň schopnost pracovat v týmu

Nabízíme

  • Práce na HPP na dobu určitou (1 rok), následně možnost prodloužení na dobu neurčitou
  • 12. platová třída dle NV ČR č. 300/2019 Sb., v platném znění, příloha č. 1, platový stupeň dle vzdělání a odborné praxe, možnost osobního příplatku a odměn.
  • Odborně zajímavou práci se širokým právním rozsahem v mladém kolektivu
  • Možnost dalšího odborného růstu včetně možnosti účastnit se externích školení
  • Zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna, stravenkový paušál, bezplatná jazyková výuka, benefitní karta Gallery Beta či penzijní připojištění, bezplatné parkování v blízké vzdálenosti od pracoviště, zvýhodněná Multisport karta, mobilní telefon, notebook, možnost využití firemních rekreačních zařízení, permanentky do ZOO, Aquaparku a na lyže
  • Pružnou pracovní dobu, která vám umožní sladění osobního života
  • Místo výkonu práce: Praha 4 – Krč
  • Nástup možný ihned nebo dle dohody