předvýběr.cz

Vedoucí právního odboru

Zveřejněno 17.06.2021

Pro našeho klienta, městský úřad části Prahy 17, hledáme vhodného kandidáta na pozici Vedoucí právního odboru.

Náplň práce

  • odborné, organizační a personální řízení a zabezpečení činnosti právního odboru
  • zajištění specializované odborné činnosti po právní stránce
  • vedoucí odboru je garantem zákonnosti právních jednání MČ Praha 17, poskytuje právní ochranu vůči protiprávním jednáním třetích osob vůči MČ Praha 17
  • metodické řízení v oblasti vymáhání práv MČ Praha 17 z občanskoprávních titulů a oblast smluv
  • metodické řízení agendy právního zastupování MČ Praha 17 před soudy a jinými státními orgány

Požadavky

  • požadavky na uchazeče podle § 4 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů:
  • občan České republiky nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR, který ovládá jednací jazyk, dosáhl věku 18 let,
  • způsobilost k právním úkonům,
  • bezúhonnost.
  • vysokoškolské magisterské vzdělání v oboru právo
  • dobrá znalost právních předpisů (občanský zákoník, správní řád, zákon o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, zákon o obcích)
  • velmi dobrá znalost zákona č. 131/2000Sb., o hlavním městě Praze a vyhlášky hl. m. Prahy č. 55/2000 Sb. hl. m., kterou se vydává Statut hlavního města Prahy.
  • aktivní znalost práce na PC (Word, Excel, Internet)
  • právnická praxe ve veřejné správě, výhodou.
  • komunikační schopnosti (vč. dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu)
  • pečlivost, přesnost, spolehlivost, zodpovědnost, rozhodnost, odolnost vůči stresu, zájem o další vzdělávání

Nabídka

  • zajímavá a rozmanitá práce v 11. platové třídě
  • osobní ohodnocení
  • osobní konto v sociální fondu
  • očkování nebo příspěvek na vitamíny
  • stravenky
  • penzijní připojištění
  • místo výkonu práce: Praha 17 - Řepy