předvýběr.cz

Incident handler – kybernetika

Zveřejněno 15.06.2021

Pro našeho klienta, státní organizaci, hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Incident handler - kybernetika.

Vaše náplň práce

  • řešení bezpečnostních incidentů nahlášených zástupci kritické informační infrastruktury (KII) a významných informačních systémů (VIS)
  • komunikace s národními a mezinárodními partnery z veřejné, soukromé i akademické sféry, navazování vzájemných vztahů
  • vyhodnocení a sdílení informací o incidentech
  • vytěžování veřejně dostupných informačních zdrojů a automatizace tohoto procesu, hlubší analýza a korelace dat
  • další vzdělávání ve zmíněných oblastech

Očekáváme

  • VŠ/SŠ vzdělání v oboru IT
  • znalost síťových protokolů, především TCP/IP rodiny 4 a 6
  • znalost aplikačních protokolů (DNS, HTTP, SMTP, NTP atd.)
  • znalost základních bezpečnostních protokolů (S/MIME, SSL/TLS, IPsec, DNSSEC atd.)
  • znalost konceptu systémů IDS, IPS a firewall
  • znalost nejběžnějších typů útoků na IT systémy a infrastrukturu(DoS, DDoS, rootkit, buffer overflow, password cracking atd.)
  • znalost systémů Unix-based a Windows
  • anglický jazyk na úrovni B2

Výhodou je mít

  • zkušenosti s incident handlingem
  • pokročilá znalost OS Windows
  • předchozí práce s ticketovacími systémy
  • metody business intelligence
  • nástroje na zpracování a analýzu big data
  • znalost prostředí technické a vazbové analýzy

Nabízíme

  • zázemí stabilní státní instituce
  • práci v příjemném prostředí v mladém kolektivu lidí
  • inspirativní práce s přístupem k moderním a často zcela unikátním technologiím
  • možnost spolupráce na zajímavých projektech v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • profesní a jazykové vzdělávání podporované úřadem (kurzy, školení a konference)
  • pracovní a platové podmínky v souladu se zákoníkem práce a nařízením vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění
  • a spoustu dalších zaměstnaneckých benefitů
  • Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení k uchazeči dle zákona č. 412/2005 Sb., v platném znění na stupeň utajení TAJNÉ
  • odměňování dle nařízení vlády č.341/2017, nad rámec nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě je k platu příplatek za bezpečnostní prověrku a osobní ohodnocení
  • místo výkonu práce je v Brně