předvýběr.cz

Compliance Officer

Zveřejněno 29.08.2022

Pro našeho klienta, českou vládní agenturu, která se zabývá oblastí zahraniční rozvojové spolupráce, hledáme vhodného kandidáta na pozici Compliance Officer.

Náplň práce:

  • Koordinace řešení následků nesrovnalostí včetně vypracovávání návrhů opatření a koordinace procesních kontrol
  • Kontrola shody vnitřních předpisů, procesů a postupů s požadavky platných právních předpisů ČR i norem EU týkajících se delegované spolupráce, vzájemného souladu vnitřních předpisů a souladu činností prováděných organizací s právními předpisy, předpisy EU týkající se delegované spolupráce a vnitřními předpisy a předcházení střetu zájmů
  • Kontrola dodržovaní právních předpisů, předpisů EU týkajících se delegované spolupráce a interních pravidel v organizaci
  • Kooperace při udržování a dodržování vnitřních předpisů
  • Aktualizace a samostatní tvorba vnitřních předpisů

Požadujeme:

  • Státní občanství České republiky a trestní bezúhonnost
  • Ukončené vysokoškolské vzdělání (minimálně magisterské) – výhodou je vzdělání odpovídající požadavkům pozice, především právní vzdělání
  • Profesní zkušenost s compliance
  • Znalost právních předpisů – zákon o zadávání veřejných zakázek, rozpočtová pravidla, zákon o finanční kontrole, zákon o hospodaření s majetkem státu, zákoník práce a další
  • Profesní zkušenost ze státní správy výhodou
  • Znalost anglického jazyka na úrovni B2 (psaná forma)
  • Pokročilá znalost práce s IT (MS Office)
  • Pečlivost, důslednost a strukturované, logické uvažování
  • Kromě zaslání strukturovaného profesního životopisu požadujeme také motivační dopis obsahujícího popis relevantních zkušeností

Nabízíme:

  • Zajímavou práci zahrnující propojení státní a neziskové sféry s rozvojovými projekty
  • Pracovní poměr v rozsahu plného či zkráceného úvazku, možnost pracovního růstu
  • Neformální atmosféru v zázemí státní organizace, kanceláře v centru Prahy
  • Zaměstnanecké benefity (5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna, stravenkový paušál, ICT technika, podpora osobního rozvoje dle individuálního výběru)
  • Práce v zaměstnaneckém poměru vedeným dle Zákoníku práce, platové zařazení podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. ve 13. platové třídě
  • Pracovní smlouva na 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • Nástup možný 1.9.2022, případně dle vzájemné dohody
  • Lokalita pracoviště: Praha 1

Zveřejněno 13.03.2023

Pro našeho klienta, malou finanční instituci, hledáme vhodného kandidáta na pozici Compliance Officer.

  • Monitoring nové i stávající právní úpravy a její promítání do vnitřních procesů a předpisů
  • Stálá a průběžná kontrola souladu činností s vnitřními i právními předpisy
  • Sledování značného množství sektorové (podle typu finanční instituce - malá finanční instituce) regulace v podobě evropských nařízení, výkladových stanovisek, českých zákonů, vyhlášek či úředních sdělení regulátora
  • Zaznamenávání a monitorování rizik
  • Kooperace s externími auditory (účast na jednáních, reflexe výstupů externího auditu)
  • Příprava ročního programu compliance a hodnotící zprávy o činnosti (zpravidla 1x ročně)
  • Účast na jednáních s orgánem dohledu (Českou národní bankou)
  • Úzká spolupráce s představenstvem a kontrolní komisí záložny

Požadujeme:

  • Vysokoškolské vzdělání ekonomického nebo právnického zaměření
  • Praxi na pozici compliance alespoň 5 let (nejdéle v posledních 10 letech) nebo praxe v compliance povinné osoby (finanční instituce) 2 roky (nejdéle v posledních 5 letech)
  • Schopnost v krátké době se seznámit s platnou právní úpravou týkající se fungování družstevních záložen a související regulací ČNB a EBA
  • Systematické a analytické myšlení
  • Samostatnost a velmi dobré komunikační schopnosti
  • Schopnost zjištěné skutečnosti prezentovat písemnou i ústní formou
  • Velmi dobrá uživatelská znalost MS Office

Nabízíme:

  • Možnost částečné práce z domova - dle domluvy
  • Práce na cca 10 až 20 hodin týdně - dle domluvy
  • Nástup možný ihned
  • Možnost dalšího vzdělávání
  • Příjemný kolektiv, vstřícný přístup
  • Práce v zavedené a stabilní společnosti
  • Možnost práce na DPP/IČO
  • Místo výkonu práce - Praha 1 - Staré Město