předvýběr.cz

Vedoucí útvaru IT

Zveřejněno 04.06.2021

Pro našeho klienta, instituci, která provádí přes 60 let výzkumy ve veřejném zájmu, hledáme vhodného kandidáta na pozici Vedoucího útvaru informačních technologií.

Náplň práce

  • Vedení týmu cca 3 - 5 lidí
  • Analýza a plánování rozvoje IT infrastruktury ústavu na základě potřeb celého ústavu i jednotlivých oddělení. Koordinace implementace tohoto rozvoje.
  • Dohled a koordinace každodenní správy a provozu informačních systémů ústavu
  • Vytváření technické dokumentace a zadávací dokumentace pro výběrová řízení v oblasti IT
  • Návrh, implementační dohled a rozvoj intranetových stránek a jejich propojení s dalšími informačními systémy
  • Správa rozpočtu IT útvaru a vyjednávání s dodavateli o nákupu zařízení a služeb
  • Účast na seminářích zřizovatele a komunikace požadavků s partnerskými organizacemi (např. CESNET)

Požadavky

  • VŠ vzdělání technického zaměření, nebo SŠ s praxí na obdobné pozici
  • Všeobecný přehled v IT technologiích (servery, pracovní stanice, virtualizace, datová úložiště, síť) a jejich zabezpečení
  • Dobrá znalost práce s kancelářským SW (např. MS Office)
  • Dobrou orientaci v HW
  • Angličtinu na dobré komunikační a technické úrovni
  • Komunikační dovednosti a schopnost vedení týmu
  • Zodpovědnost a chuť učit se nové věci

Výhodou je

  • Znalost administrace OS Linux/Windows a počítačových sítí
  • Znalost programovacích jazyků a databází, především Python, PHP, SQL

Nabízíme

  • Hlavní pracovní poměr ve stabilní instituci
  • 5 týdnů dovolené a sick days
  • Flexibilní pracovní dobu (pevná 9:30 – 14:00)
  • Stravenky a další benefity
  • Místo pracoviště: Praha 8 - Libeň