předvýběr.cz

Vedoucí vývoje sw

Zveřejněno 31.03.2021

Pro našeho klienta, technologickou společnost působící na trhu přes 25 let a vytvářející bezpečné IT zázemí pro firmy, veřejnou správu a školy, hledáme vhodné kandidáty na pozici Vedoucího vývoje SW, nového leadera, který vybuduje a povede nový vývojový softwarový tým.

Společnost se řadí mezi profesionály v provozování a dohledu cloudových center a s tím spojených technologií vč. přesahu do IoT. Zákazníkům potřebuje přinášet stále přesnější a včasnější informace, kvůli kterým provozuje úspěšnou službu externího dohledu, velínu jejich IT infrastruktur. Do systému vstupuje tak denně kolem 200 milionů hodnot z různých připojených zařízení – serverů, switchů, firewallů nebo také UPS, diesel agregátů a dalších strojů. To jsou velká data. Je nutné nad nimi mít prediktivní analýzu, umělou inteligenci, která bude předvídat a informovat, co se zákazníkovi s jeho IT stane dřív, než se tak stane. Např. došlo k otevření dveří do serverovny a chvíli poté k odpojení zařízení? Možná se jedná o bezpečnostní incident. Jsou procesory přetížené, přestože nejsou pod zátěží a serverovna je vychlazená? Možná jsou zaprášené větráky. Probíhá velké množství dotazů na síťový prvek a zároveň se manipuluje s velkým množstvím dat naráz? Možná se jedná o útok s cílem zašifrovat nebo zcizit data. Účelem je porovnávat data z různých zdrojů v reálném čase a vyhodnocovat možné důsledky. A v případě, že se něco stalo, rychle vyhodnotit, co bylo příčinou.

Máte chuť se k této výzvě přidat

Náplň práce:

  • Vývoj SW pro automatizaci dohledového centra
  • Vývoj interního service desk systému
  • Vývoj interních integračních a automatizačních utilit
  • Sestavení a agilní vedení menšího softwarového týmu
  • Samostatný vývoj cloudových, webových nástrojů

Výsledkem práce

  • Včas dodaný funkční software dle požadavků zadavatelů
  • Kvalitně naplánované projekty a vedené úkoly v týmu
  • Úspěšný, efektivní a spokojený softwarový tým
  • Kvalitní kód vás a vašich kolegů, se kterými si budete vzájemně dělat kontrolu
  • Kvalitně zpracovaná dokumentace kódu a software jako celku
  • Úspěšné jednotkové i funkční testy
  • Kvalitně vedený postup na úkolech v JIRA/Confluence
  • Provedený výběr technologií pro nové projekty
  • Aplikační logika, datový model a/nebo uživatelské prostředí

Požadujeme

  • Vysokoškolské vzdělání v relevantním oboru
  • Seniorní znalost programování v jazyce Java se zhruba 5-letou zkušeností (aktuálně 11, přecházíme na 15)
  • Znalost frameworků Spring a Angular 9
  • Schopnost pracovat s dotazy a pracovat s databázovými servery SQL
  • Zkušenost s tvorbou nových API a pracovat s API externích služeb a software
  • Znalost psaní skriptů v prostředí operačního systému Linux a Windows a umět tam svoji aplikaci nasadit (Bash/Powershell, Docker, Jenkins)
  • Zkušenost s tvorbou webových stránek pomocí HTML, CSS a Javascript (výhodou)

Nabízíme

  • Možnost vymýšlet, definovat a vést nové projekty (greenfield) od návrhu a výběru technologií až po nasazení do provozu
  • Tým, co se těší na inspirujícího vůdce, který se nebojí jít příkladem
  • Možnost přivádět do vašeho týmu nové kolegy
  • Práci na projektech, jejichž výsledky jsou přímo vidět a reálně pomáhají lidem kolem vás
  • Různorodou práci – webové aplikace, datové můstky, drobné automatizační nástroje, pluginy do zavedených systémů
  • Velkou míru autonomnosti a organizace vlastního času
  • Prostor (čas) pro studium nových technologií a přístupů – možnost sebevzdělávání i placených kurzů
  • Tým zkušených lidí z celé oblasti IT a možnost čerpání z jejich znalostí a zkušeností
  • Typ spolupráce dle Vaší preference
  • Odpovídající platové ohodnocení
  • Pracovní prostředí rodinné firmy v Brně-Slatině