předvýběr.cz

Ekonom výrobní společnosti

Zveřejněno 16.02.2021

Pro našeho klienta, předního výrobce vstřikovacích forem, hledáme vhodné kandidáty na pozici podnikového ekonoma.

Náplň práce

  • Vrcholová odpovědnost za nastavení datových struktur a postupů evidence dat v rámci používaných systémů (střediska, zakázky, účetní osnova, kusovníky, technologické postupy, zákazníci, apod.), interních zúčtovacích pravidel, kalkulačních pravidel a KPIs

Finanční controlling

  • Příprava finančního plánu a výhledů (forecast), koordinace této agendy s ostatními manažery
  • Definice a příprava pravidelného měsíčního reportingu, včetně vyhodnocování odchylek od finančního plánu
  • Sestavování výhledu cash flow, spolupráce při úhradách plateb dodavatelům
  • Příprava finančních a ekonomických podkladů pro externí subjekty
  • Provádění ad-hoc analýz

Provozní / Výrobní controlling (rozsah v závislosti na časových možnostech)

  • Ocenění lidských a technických zdrojů (stanovení kalkulačních sazeb), včetně režijních přirážek společnosti
  • Sledování využití strojních a lidských kapacit
  • Definice výrobního reportingu a pravidelné vyhodnocování výrobních KPIs
  • Nastavení rozpočtů středisek a schvalování limitů čerpání nákladů v návaznosti na schválený budget

Obchodní controlling

  • Nastavení metodiky cenotvorby (nabídkové kalkulace), kontrola nabídek
  • Vyhodnocování ziskovosti zakázek / zákazníků
  • Podpora obchodníků při cenotvorbě
  • Zastupování ekonomického ředitele

Požadujeme

  • Znalost základů účetnictví a financí
  • Práce s informačními systémy, datovými soubory a zkušenost BI nástrojem
  • Minimálně 3 roky praxe v podnikovém controllingu ve výrobní firmě
  • Velmi dobrá znalost MS Excel
  • Vztah k číslům a chuť měnit zaběhlé procesy
  • AJ – velkou výhodou (není podmínkou)

Nabízíme

  • Moderní pracovní prostředí
  • Osobní přístup
  • Adekvátní finanční ohodnocení
  • Týden dovolené navíc
  • Závodní stravování
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Místo výkonu práce - Moravská Třebová