předvýběr.cz

Právník IT a pověřenec pro ochranu osobních údajů

Zveřejněno 06.05.2019

Pro našeho klienta, sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky, které provozuje a rozvíjí národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání zahrnující počítačovou síť, výpočetní gridy, datové úložiště, prostředí pro spolupráci a nabízející širokou škálu služeb, hledáme vhodné kandidáty na pozici: Právník IT a pověřenec pro ochranu osobních údajů

Osoba bude vykonávat funkci právníka IT a funkci pověřenec pro ochranu osobních údajů

Náplň Práce

Právník:

  • právní posuzování smluv, příprava právních stanovisek
  • příprava smluv a spolupůsobení při jejich uzavírání
  • příprava a vydávání vnitřních předpisů
  • posouzení vybraných materiálů předkládaných vedení sdružení
  • zajištění všeobecné právní agendy, zejména podávání právních posudků a poskytování konzultací v právních záležitostech sdružení
  • realizace zákona o zadávání veřejných zakázek, tvorba odpovídající vnitřní legislativy
  • podílení se na tvorbě právního rámce mezinárodních vztahů sdružení

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

  • poskytování informací a poradenství o povinnostech podle GDPR a dalších předpisů Unie nebo členských států v oblasti ochrany údajů
  • poskytování poradenství o posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, a monitorování jeho uplatňování
  • monitorování souladu s GDPR
  • spolupráce s dozorovým úřadem - kontaktní místo pro dozorový úřad

Požadujeme

  • zkušenosti z obdobné pozice
  • středně pokročilá úroveň anglického jazyka

Výhodou

  • znalost zákona o kybernetické bezpečnosti a principů a fungování počítačových sítí výhodou

Nabízíme

  • možnost zaučení
  • odborný růst v oboru
  • pružná pracovní doba – možnost občasného home office
  • zajímavé pracovní podmínky
  • místo výkonu práce: Praha 6 – Dejvice
  • práci na HPP
  • 25 dnů dovolené
  • sick days

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám Váš strukturovaný životopis na emailovou adresu. Budeme Vás v nejbližší době kontaktovat.