09.07.2024

Genesis Growth získává majoritní podíl ve společnosti Předvýběr.CZ

Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I), fond rozvojového kapitálu specializující se na investice do malých a středních společností s potenciálem růstu především v České republice a na Slovensku, úspěšně dokončil akvizici majoritního podílu ve společnosti Předvýběr.CZ. Společnost poskytuje specializované služby na trhu personálního poradenství. GGEF I bude spolupracovat s reinvestujícími vlastníky na dalším rozvoji společnosti.

Předvýběr.CZ je česká společnost specializující se na časově náročnou část náborového procesu kandidátů pro střední a nižší zaměstnanecké pozice. Společnost kandidáty vyhledává pomocí specializovaných databází a dalších zdrojů, filtruje je podle specifických kritérií a osobních interview a za fixní poplatek je zprostředkovává svým klientům. Společnost byla založena v roce 2008 a sídlí v Praze. Zakladatelé František Boudný a Vladimír Kočí se rozhodli najít silného finančního partnera, který bude podporovat další růst společnosti Předvýběr.CZ.

František Boudný a Vladimír Kočí si v Předvýběr.CZ ponechávají významný minoritní podíl a budou se nadále aktivně podílet na řízení společnosti. Záměrem je zároveň rozšířit manažerský tým o některé další členy z řad svých zaměstnanců, kteří budou postupně přebírat větší zodpovědnost za další směřování společnosti.

Marek Hoščálek, partner společnosti Genesis Capital Growth, říká: „Zakladatelé našli na zavedeném trhu personálního poradenství zajímavou tržní niku mezi inzertními servery a specializovanými personálními konzultanty, a povedlo se jim postupně vybudovat významnou tržní pozici v několika krajích ČR. Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našeho fondu podpořit společnost Předvýběr.CZ v dalším regionálním růstu v České republice a výhledově i v sousedních zemích.”

Zakladatel a ředitel společnosti Předvýběr.CZ, František Boudný, uvedl: „Jsme rádi, že můžeme spojit síly s Genesis Capital Growth, kterého považujeme za vhodného partnera pro budoucí růst. Společným cílem je do budoucna poskytovat našim zákazníkům stále lepší služby a být jim oporou i pro jejich další vývoj, k čemuž nám napomůže silné finanční zázemí, které spojení s Genesis Capital Growth skýtá. Zároveň budeme klást důraz na pokračování rozvoje našich zaměstnanců, které považuji za klíčovou ingredienci budoucího úspěchu společnosti.“

Genesis Growth Equity Fund I je růstový private equity fond zaměřený na investice do menších a středně velkých společností, především v České republice a na Slovensku, s významným potenciálem růstu. GGEF I se svou velikostí 40 milionů EUR obvykle do cílových společností investuje prostředky v rozmezí 2-6 milionů EUR. Genesis Growth Equity Fund I získal prostředky převážně od mezinárodních a domácích institucí jako například: European Investment Fund (EIF), Amundi Czech Republic, Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finanční skupiny RSJ a Sirius Investments či český family office SPM Capital. Společnost Kinstellar působila jako právní poradce a společnost VGD jako finanční a daňový poradce fondu Genesis Growth Equity Fund I. Transakční a právní poradenství společníkům Předvýběr.CZ poskytla poradenská skupina Talers.